Продавець IQ.ELECTRICS: купити електрику оптом розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1250 відгуків
+380 (95) 328-41-61
+380 (68) 337-61-28
вул. Шахтарська, 5 Завод Пластмас, Київ, Україна
IQ.ELECTRICS - надійний постачальник електрики за оптовими цінами
Залишити відгук

Як зробити блискавкозахист в приватному будинку

Як зробити блискавкозахист в приватному будинку

При тому, що розряд блискавки попадає в будинок досить рідко, відповідальні домовласники прагнуть заздалегідь убезпечити себе від такої неприємності. І це виправдано в повній мірі, адже блискавка − потужний електричний розряд з силою струму від 10 до 500 А і напругою в десятки мільйони вольт, температура всередині розряду може досягати 300000С. Тому наслідки удару в будівлі можуть бути дуже плачевними як для людини, так і для майна. Значно дешевше обладнати якісну систему блискавкозахисту, ніж пізніше десятки і сотні тисяч гривень витрачати на відновлення майна

 

Зовнішній блискавкозахист приватного будинку

 

Зовнішня система захисту від блискавки (громовідвід) створює шлях, по якому струм може йти з даху на землю, не зустрічаючи великого опору. Система блискавкозахисту складається з декількох частин:

· Блискавкоприймач − перехоплює розряди блискавки. Він може бути активним чи пасивним.

У пасивної блискавки використовуються низькі горизонтальні повітряні клеми і настінні шипи, а також мережа проводів, які розташовані у вигляді кільця навколо будинку. Така установка повинна з'єднувати всі металеві елементи даху і стін, тому доводиться покривати більшу площу. Крім цього, заземлюючі проводи опускаються з кожної боку будинку.

Якщо встановлювати активну блискавкозахист, немає необхідності покривати всю дах і відводити заземлюючі провідники з кожного боку будівлі. Центральною точкою системи є щогла-блискавкоприймач, який не просто захищає від удару випадкової блискавки, але самостійно вловлює грозові розряди і надійно їх заземлює. Активна установка не тільки дешевше, але і більш надійна, якщо зроблена правильно. У продажу є готові щогли. Для приватного будинку її довжина може бути від 0,5 до 2 м. Якщо вибирати щоглу з міді, перетин штиря повинна бути не менше 35 мм2 сталевий стрижень повинен мати переріз не менше 70 мм2.

· Струмовідводи − з'єднують між собою блискавкозахист і заземлення.

У приватному будинку в якості струмовідводу використовують мідний або алюмінієвий дріт діаметром 6 мм. Вона повинна з'єднуватися з блискавкоприймачем і заземленням за допомогою болтів. Дуже важливо, щоб струмовідвід був ізольований і проходив до землі по найкоротшому шляху.

· Заземлювачі перенаправляють розряд блискавки в землю.

Для створення заземлюючого контуру можна використовувати вертикальні і горизонтальні електроди, які разом забезпечують необхідну розтікання струму. Для створення заземлення для блискавковідводу потрібно поставити мінімум 2 вертикальних заземлювача довжиною 3 м, які повинні з'єднуватися між собою горизонтальними електродами, що знаходяться на глибині 0,5-0,7 м. Між штирями повинно бути не менше 5 метрів. Заземлення повинно монтуватися уздовж однієї зі стін на відстані 1 м від стіни

 

Внутрішня захист приватного будинку від блискавки

 

Зовнішній блискавкозахист оберігає будівлю від наслідків прямого попадання блискавки і, насамперед, від виникнення пожежі. Але вона не гарантує повну безпеку електрообладнання, підключеного до мережі. Незважаючи на те, що зазвичай техніка захищена від коротких замикань і перевантажень автоматичними вимикачами, в результаті прямого удару блискавки в електромережу (навіть якщо цей удар відбудеться в декількох кілометрах від будинку) в проводці може виникнути імпульсна напруга, багаторазово перевищує номінал. При таком напряжении вся электроника и бытовая техника может полностью выйти из строя. Чтобы избежать таких ситуаций в дополнение к внешней молниезащите используются устройства защиты от импульсных перенапряжений – УЗИП

 

Защита электроприборов во время грозы: виды разрядников

 

·     Класс В. Такие УЗИП используются как вводное оборудование и устанавливаются в распределительном щите. Аппараты могут выдерживать импульсные токи до 100 кА и снизить напряжение до 4 кВ.

·     Класс С. Устройства монтируются перед вводным автоматом домового щита. Они защищают от коммутационных перенапряжений. Выдерживают импульсные токи до 20 кА и могут снизить напряжение до 2,5 кВ.

·     Класс D. Используются для защиты чувствительных к перенапряжениям электроустройств и устанавливаются в непосредственной к ним близости.

Самая надежная схема защиты предполагает использование всех трех типов УЗИП, однако можно ограничиться монтажом разрядников класса В и С.

Для того щоб зробити свій будинок безпечним подбайте про встановлення сучасного та надійного обладнання для блискавкозахисту, купити які можна у відповідального постачальника – інтернет-магазину IQelectrics.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner