Як самому смонировать тепла підлога
Електромонтаж нагрівального кабелю для підігріву підлоги (Монтаж теплої підлоги)
Системи «тепла підлога» можуть встановлюватися в будь-яких житлових приміщеннях, а так само в офісних і інших промислових будівлях. Правильний і професійний електромонтаж, про який ми зараз вам розповімо, забезпечить повну надійність і безпека експлуатації «теплих підлог».
Для полегшення монтажу необхідно ще на стадії будівельних робіт передбачити розміщення електромонтажних коробок (розпаєчних коробок для установки розеток і вимикачів), з кожної монтажної коробки, в якій буде встановлений терморегулятор, в штробі прокладаються дві пластикові трубки ПВХ для подальшого монтажу нагрівального кабелю і датчика температури «теплих підлог». На очищену від сміття бетонну підставу, по периметру всіх стін, спочатку потрібно прокласти теплоізоляцію (теплоізоляційні панелі для підлоги), яка обмежить тепловтрати через підлогу.Товщина теплоізоляції зазвичай становить близько 2 сантиметрів. Для того щоб обігрів підлог був більш економічним, необхідно на бетонну основу підлоги укласти теплоізоляційний шар товщиною не менше 2 сантиметрів. Потім слід встановити гідроізоляційний розділовий шар (гідроізоляційна плівка, тонка стяжка) на поверхню теплоізоляції, далі на підготовлений підлогу заливається цементно-піщана стяжка, яка повинна створити міцну основу для монтажу нагрівального кабелю. Після достатнього затвердіння цього шару, приблизно на другий чи третій день, можна починати електромонтажні роботи по прокладці кабелю.
Насамперед, необхідно прокласти через кожні 50 сантиметрів металеву монтажну стрічку і приколоти її до стяжці підлоги за допомогою цвяхів або шурупів. Відстань між кріпленнями на монтажній стрічці становить 25 мм,що дозволяє виконати монтаж кабелю з різним кроком, і тим самим одержуючи різну потужність для обігріву підлоги.
Дотримуючись інструкції виробника кабелю з монтажу, ви забезпечите надійне функціонування системи протягом усього терміну служби підлоги.
Перед початком монтажу кабелю, необхідно перевірити опір ізоляції нагрівального кабелю. Виміряний опір кабелю має відповідати показнику, зазначеному на етикетці кабельної муфти, з допуском +10% -10%.
Нагрівальний кабель повинен кріпитися до монтажній стрічці за допомогою спеціальних скоб на стрічці. Правильне кріплення нагрівального кабелю до монтажних скоб монтажної стрічки забезпечує його надійне фіксування. Встановлена потужність обігріву може змінюватися з допомогою зміни відстані між лініями кабелю, що укладається. Лінії кабелю ні в якому разі не повинні перехрещуватися або стикатися між собою. Мінімальний діаметр вигину нагрівального кабелю не повинен бути менше 5 сантиметрів. Кабельна муфта між нагрівальною і холодною частиною кабелю завжди розміщується таким чином, щоб вона була залита бетонним розчином.Другий кінець двожильного нагрівального кабелю має кінцеву муфту, яка так само закріплюється на монтажній стрічці. Між лініями нагрівального кабелю, не перетинаючи його,монтується пластикова трубка ПВХ, в яку потім вставляється датчик температури підлоги на проводі. Щоб не потрапляв у трубку бетонний розчин, її кінець потрібно ретельно герметизувати. Для забезпечення правильного функціонування датчика температури підлоги, необхідно зафіксувати запобіжну трубку по центру кабельної петлі за допомогою кріплень на монтажній стрічці. Перед установкою терморегулятора, в трубку встановлюється датчик температури підлоги. Отже, кабельна система «тепла підлога» змонтована, все готово для остаточного бетонування підлоги. Заливаємо бетоном підлогу.
Діяти при цьому потрібно обережно, щоб не пошкодити ізоляцію кабелю. Необхідно ретельно ущільнювати бетонну суміш навколо нагрівального кабелю, щоб не залишалося повітряних кишень, які погіршують віддачу тепла нагрівальним кабелем. Після затвердіння бетону, уздовж стін потрібно обрізати виступаючі частини гідроізоляційної плівки, далі можна починати настил керамічної плитки або іншого покриття підлоги. Для приклеювання плитки рекомендується використовувати спеціальний еластичний клей, а для розшивки швів на плитці, спеціальні еластичні матеріали, призначені для підлог з підігрівом. Інший спосіб укладання нагрівального кабелю полягає в тому, що кабель заливається бетоном у процесі однієї робочої операції, при якій загальна товщина підлоги може бути приблизно на 3 см менше, ніж при цьому способі.
- Якщо обмежувач перенапруги спрацював, це означає, що він захистив ваше електроустаткування від небезпечного перенапруги в мережі. Він молодець! 😊
- Для багатьох із нас це нова тема у нашому побуті. Якщо раніше в основному ми вдавалися до подібних технологій або від надлишку бюджету або при переході до енергонезалежності, то зараз це питання захисту та взагалі наявності електроенергії при використанні сонячних панелей, наприклад