Продавець IQ.ELECTRICS: купити електрику оптом розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1802 відгуків
+380 (95) 328-41-61
+380 (68) 337-61-28
вул. Шахтарська, 5 Завод Пластмас, Київ, Україна
IQ.ELECTRICS - надійний постачальник електрики за оптовими цінами
Залишити відгук

Битва підлог: Електричний vs Водяний

Битва підлог: Електричний vs Водяний
Тепла підлога - економія, комфорт і незалежність
 

 Теплі підлоги давно вже популярні серед українців. Це можливість не тільки скоротити суми в платіжках, але і отримати незалежність від постачальників тепла, тарифів, постійно мінливих "комунальних законів" і саме головне - комфорт.

Є дві основні системи теплої підлоги – гідравлічна (рідинна) і електрична. Дуже часто українці задаються питаннями: у чому різниця між двома системами і яку з них вибрати. Переваги є в обох варіантах, у кожної своя, однак у випадку багатоквартирних будинків, електричний підлогу все-таки виграє.

Фахівці з опалення розповіли про найбільш важливих нюансах теплої підлоги, з якими варто ознайомитися перед тим, як робити вибір.

 
 
 
Капітальні витрати (скільки коштує установка)
 

 У рідинної (або гідравлічної) системі підлога нагрівається гарячою водою. Така система складається з:

  • труб,

  • рідини (води), яка протікає по цих трубах,

  • котла,

  • спеціальних колекторів,

  • термоголовок,

  • насоса,

  • кранів і т. д.

З електричним теплою підлогою все простіше, фактично він складається всього з двох елементів:

 Найчастіше наші співвітчизники цінують мінімальні витрати і максимальну швидкість установки обладнання. Якщо електричний тепла підлога можна встановити за лічені години, то на встановлення гідравлічного знадобиться кілька днів, у зв'язку з великими трудовитратами.

З досвіду деяких фахівців монтажників - монтаж водяної теплої підлоги — дуже складний багатоетапний процес: Ось як один з них це описує: "У разі неможливості підключення до центрального водопостачання, в окремому приміщенні встановлюється опалювальний котел, водяний насос, в стіні вбудовується колекторний шафа, в якому будуть розташовані подає і поворотна труби: перша подає від котла нагрітий теплоносій, друга — повертає охолоджений теплоносій назад в котел. До кінців цих труб прикручуються запірні вентилі, а на них — колектори. До колекторів підключається безпосередньо система гнучких труб теплої підлоги".

Монтажники також зазначають, що при встановленні гідравлічного підлоги "з'їдається" висота кімнати, так як робиться стяжка товщиною 3-5 см мокрим або сухим методом. Відповідно, це зменшує висоту приміщення у середньому на 15 см, а також перед початком використання теплої підлоги необхідно дочекатися повного висихання стяжки. Триває її висихання близько місяця, а іноді й довше.

Експлуатаційні витрати
 

 З урахуванням того, що на отримання комфортної температури підлоги необхідно однакову кількість енергії, все зводиться до того, яке джерело енергії дешевше, наприклад, спалювання газу або трансформація електрики, яка якість що поставляється енергії, є перебої з постачанням і т. д.

Важливим фактором є також і швидкість управління обігрівом. Цілком очевидно що прогріти 1,5 см підлогового покриття над кабелем і 10 см стяжки над трубою буде набагато швидше, а значить - дешевше.

Електричними підлогами можна управляти, за заданою програмою в терморегуляторі навіть з використанням технології Wi-Fi зі смартфона або планшета і немає ніякої необхідності, щоб система працювала постійно (за прикладом холодильника або праски). У разі гідравлічного обігріву це теж реально, але набагато складніше з інженерної точки зору і, відповідно, дорожче.

Всі вищезазначені чинники в сукупності повинні визначити для споживача вибір в свою сторону.

Обслуговування системи та інші фактори
 

Як електричний тепла підлога, так і рідинної є інженерними системами, які необхідно обслуговувати з певною періодичністю. Так от, обслуговування електричної теплої підлоги зводиться до налаштування терморегулятора. У гідравлічних системах з урахуванням великої кількості комплектуючих системи це більш трудомісткий процес, відповідно більш дорогою.

 Аварії бувають у всіх інженерних системах - факт. А як вони протікають, і це не метафора, в тих що ми обговорюємо? В кабельної системи обігріву світловий індикатор на терморегуляторі або загориться або перестане горіти, в гідравлічних системах завжди присутня ймовірність витоку рідини і затоплення сусідів знизу. Ну, або підвалу...

Щодо ремонту: електричний тепла підлога знаходиться ближче до поверхні підлогового покриття. Хоч і не просто, але протягом одного дня можна знайти причину поломки за допомогою спеціального апарату, і відремонтувати, а то і швидше. У разі гідравлічного обігріву це завжди складніше, тому що ланок у ланцюзі більше, а поверхня підлоги над трубою знаходиться набагато вище.

Фактор здоров'я: "Є цікаве спостереження медиків з проблеми занадто теплого водяного статі: з-за великої тепловіддачі такий тепла підлога на кухні може "повісити" всі опалення в квартирі. Як результат - занадто тепло, і, що набагато неприємніше - занадто сухо. Вологість може падати взимку до 10-15%! А це загрожує пересиханням слизової носоглотки та однозначними ГРЗ. "Все добре в міру"

Разом

Купуючи тепла підлога, завжди необхідно враховувати ряд факторів і аналізувати ситуацію з енергоресурсами в Україні, перспективу отримання і розвитку того чи іншого джерела енергії. Необхідно звертати увагу на якість матеріалів, країну виробництва продукції.

Потрібно розуміти, як довго може пропрацювати система обігріву, що може послужити фактором поломки, як швидко і як дорого може бути здійснено сервіс, а на це впливає і період існування як виробників комплектуючих, так і самих постачальників даних систем і послуг в Україні. 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner