Системи антизледеніння покрівель
Системи антизледеніння покрівель
Системи антизледеніння покрівель (АСК) з'явилися в Україні порівняно недавно і швидко завоювали визнання. Ці системи практично виключають утворення крижаних пробок у водостічних трубах, скупчення льоду в жолобах, на краю даху і в інших місцях можливої появи.
Основне завдання АСК — забезпечити вільний стік води з даху по лотках і водостічних трубах. Вона працює під час снігопаду (при температурах від +30С до -150С). Робота АСК при більш низьких температурах в нашій кліматичній зоні, як правило, не потрібна. При температурах нижче -200С дуже рідко йде сніг, немає утворення полою, а крім того, при низьких температурах потрібно значно більша електрична потужність.
Системи антизледеніння покрівель — найскладніша система з проектування та монтажу, т. к. необхідно крім самої конструкції даху врахувати безліч чинників: орієнтацію відносно сторін світу, напрям і силу вітру, нагрівання сонцем окремих ділянок даху і т. п.
Ми рекомендуємо наступні межі потужностей:
питома потужність на одиницю площі горизонтальних ділянок покрівлі (лоток, жолоб і т. п. ) повинна становити не менше 250 Вт/м2;
лінійна потужність на одиницю довжини в водостічних трубах (діаметром до 150 мм) повинна складати не менше 30 Вт/м і при довжинах більше 10 м збільшуватися по мірі збільшення довжини труби до 60 Вт/м.
Системи антизледеніння дахів складаються з наступних частин:
Гріюча частина.
Складається з нагрівальних кабелів і аксесуарів для їх кріплення та виконує завдання перекладу опадів у вигляді снігу у воду для видалення їх з покрівлі.
Розподільна та інформаційна мережа. Складається з силових і контрольних кабелів, розподільних коробок і забезпечує живлення всіх елементів гріючої частини і з'єднання датчиків з щитом управління.
Система управління.
Складається з шафи управління, спеціального регулятора, датчиків температури, вологості та ін пускорегулюючої та захисної апаратури.
Основний елемент АСК, як і будь-якої іншої кабельної системи — нагрівальний кабель. Саме він забезпечує ефективність та надійність цих систем.
В залежності від конструкції, нагрівальні кабелі поділяються на наступні класи:
кабелі постійного опору;
саморегулюючі кабелі;
зональні кабелі.
Крім цього, нагрівальні кабелі бувають неэкранированными і з металевим екраном.
Нагрівальні кабелі для АСК повинні задовольняти наступним вимогам:
бути стійкими до атмосферних впливів;
володіти високою механічною стійкістю;
мати високу теплову потужність (не менше 25Вт/м);
мати металевий екран.
Ми пропонуємо нашим замовникам саморегулюючі нагрівальні кабелі фірми «Fenix», (Чехія) і «Nexans (Норвегія) які відповідають усім перерахованим вимогам, а завдяки ефекту саморегулювання (Nexans) забезпечують підвищену надійність системи та економію електроенергії.
Головним елементом системи управління є спеціальний регулятор, який автоматично визначає необхідність включення системи і відключає її після звільнення лотків, жолобів і труб від снігу та води.
Мы применяем термостаты ETO-1550 фирмы «OJ Electronics», которые позволяют точно зафиксировать наличие осадков в виде снега и вовремя включить систему, управляют большой мощностью (до 8200 Вт), устанавливаются на стене или DIN-шине.
Для небольших мощностей целесообразно использовать терморегулятор ETR/F-1447A того же производителя так как нет необходимости ставить дорогостоящий и «умный» контроллер для решения не сложных задач.
У кліматичних умовах України багато будинків просто зобов'язані мати АСК, починаючи від найпростіших систем при внутрішніх водостоках, і закінчуючи складними системами при химерної конфігурації покрівлі і безлічі водостічних труб.
- Якщо обмежувач перенапруги спрацював, це означає, що він захистив ваше електроустаткування від небезпечного перенапруги в мережі. Він молодець! 😊
- Для багатьох із нас це нова тема у нашому побуті. Якщо раніше в основному ми вдавалися до подібних технологій або від надлишку бюджету або при переході до енергонезалежності, то зараз це питання захисту та взагалі наявності електроенергії при використанні сонячних панелей, наприклад